Výprodej státních nemovitostí, ano nebo ne?
13. 11. 2023

Výprodej státních nemovitostí, ano nebo ne?

Výprodej státních nemovitostí je téma, které vyvolává spoustu otázek a debat.

CNN Prima News: Stát vyprodává nemovitosti

Stát si v Česku drží bezmála 29 tisíc nepotřebných nemovitostí. Mezi nemovitosti, které Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil patří například rekreační chata Ministerstva zemědělství v Peci pod Sněžkou, historická vila pedagogického institutu v Litoměřicích nebo budova psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě či hraniční přechod v Českých Velenicích.

A právcě v této souvislosti jsem byl redaktorkou CNN Prima News požádán, abych se vyjádřil, zda je v této době přijatelná doba na prodej státních nemovitostí?

 

Proč je důležité mít správně nastavené zálohy na energie u vaší nemovitosti?
30. 10. 2023

Proč je důležité mít správně nastavené zálohy na energie u vaší nemovitosti?

Zálohy na energie se staly v posledních letech středem pozornosti mnoha domácností v České republice. Vzhledem k vysokým cenám za energie je mnozí z nás začali řešit více, než kdy dříve. Na konci tohoto roku však končí vládou stanovené energetické stropy a je třeba této problematice opět věnovat pozornost. Zároveň velcí dodavatelé snižují ceny jak u fixovaných, tak nefixovaných produktů. Nyní je tedy klíčový čas zhodnotit, jestli jsou vaše zálohy nastaveny správně.

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?
29. 09. 2023

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?

Jedním z nejvíce emocionálně nabitých okamžiků v životě je prodej nemovitosti. Často je nemovitost spojená s mnoha vzpomínkami, úsilím a investicemi do úprav, které jsme v průběhu let provedli. Není tak divu, že když přijde čas na určení ceny, máme mnohdy přehnaná očekávání.

Velmi často se setkávám s tím, že lidé očekávají za svou nemovitost vyšší částku, než je její skutečná tržní hodnota. Každý by měl mít realistické představy o tom, kolik může za svůj dům, byt či pozemek požadovat. Jedním z klíčových faktorů v této oblasti jsou emoce a vzpomínky majitelů, které zasahují do objektivního hodnocení ceny. V tomto článku vám přiblížím, proč se někdy tyto odhady od reality tak liší.

Co můžete dělat, když máte nepřizpůsobivé sousedy?
04. 09. 2023

Co můžete dělat, když máte nepřizpůsobivé sousedy?

Kromě výběru správné nemovitosti je pro spokojené bydlení důležité mít i dobré sousedy. Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, mít dobré sousedy je k nezaplacení. Vždyť hluční nebo problémoví sousedé mohou vážně poškodit vztahy a ovlivnit kvalitu bydlení a života jako takového. Zvláště pokud bydlíte v bytovém domě, kde se sousedům a jejich zvykům nelze tak snadno vyhnout. Dá se s tím něco dělat?

Trendy na trhu s nemovitostmi aneb nevěřte všemu, co se říká
06. 08. 2023

Trendy na trhu s nemovitostmi aneb nevěřte všemu, co se říká

Před pár dny mi volala CNN Prima NEWS. Požádali mě o vyjádření k informaci, že ve Středočeském kraji extrémně narostly prodeje nemovitostí. Dokonce desetkrát oproti průměru. Že by se v nějakém regionu Česka zvedly prodeje o 1 000 %? Zdálo se mi to poněkud překvapivé, protože něco takového se v naší historii ještě nikdy nestalo.

Pozvání na rozhovor do zpráv CNN Prima NEWS jsem přijal. A jednoduše se podíval na katastr a jejich data. Výsledek? Ti, co tyto informace zveřejnili buď v loňském roce vůbec nepracovali a pak jim tedy ty prodeje opravdu takhle narostly (třeba vloni prodali 1 nemovitost, letos 10 a tak zaznamenaly takový nárůst) anebo druhá možnost, prostě lžou.

Pod odkazem najdete informace od CNN Prima NEWS a mé vyjádření.

Nebo se jednoduše podívejte na záznam toho nejdůležitějšího z rozhovoru.

3 nejčastější podvody realitních makléřů
28. 07. 2023

3 nejčastější podvody realitních makléřů

Ať už se chystáte koupit auto, plánujete dovolenou nebo se chystáte prodat nemovitost, opatrnost je na místě. Stejně jako u jiných oborů i v realitách se najdou nepoctiví lidé. Profesionálové pracující v primárním zájmu klienta by měli klientovi objasnit veškeré potenciální nástrahy. V následujícím článku probereme tři nejčastější neetické praktiky v realitní branži.

Plánujete rekonstrukci nemovitosti? Vyhněte se těmto častým chybám
28. 06. 2023

Plánujete rekonstrukci nemovitosti? Vyhněte se těmto častým chybám

Připravujete se na rekonstrukci nemovitosti a toužíte po tom, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných komplikací? Ať už plánujete kompletní přestavbu nebo jen malou renovaci, může vás čekat nespočet úskalí. V tomto článku se zaměříme na nejčastější chyby, kterých se lidé při rekonstrukci dopouštějí. 

 

Nedívejte se na ostatní. Jsou neúspěšní
05. 06. 2023

Nedívejte se na ostatní. Jsou neúspěšní

Při prodeji nemovitostí je třeba sledovat trendy na trhu nemovitostí. To ale neznamená porovnávat cenovky podobných bytů a domů v inzerci. Právě u nich se prodej nedaří, třeba i po několik měsíců. Relevantní údaje poskytují informace z katastru nemovitostí, pokles prodejů nemovitostí představuje oproti loňsku 30 % a zároveň dochází k výraznému zlevňování.

Na chatu letadlem. Proč koupit nemovitost v zahraničí?
02. 05. 2023

Na chatu letadlem. Proč koupit nemovitost v zahraničí?

Koupě nemovitosti byla vždy bezpečným přístavem, pokud chtěl investor ochránit úspory před rozbouřenými vodami inflace a nejistotou na trzích. Ceny českých nemovitostí ale nutí investory poohlédnout se dál než za humna. Které zahraniční nemovitosti jsou v kurzu?

Trh zaznamenal největší snížení sazeb hypoték za poslední dva roky. Bude to stačit k oživení realitního trhu?
30. 03. 2023

Trh zaznamenal největší snížení sazeb hypoték za poslední dva roky. Bude to stačit k oživení realitního trhu?

Oživení realitního trhu může přinést současné snižování sazeb hypotečních úvěrů spolu s poklesem cen nemovitostí. Na výraznější pokles sazeb ale musí klienti bank počkat do chvíle, kdy ČNB dostane inflaci pod kontrolu a sníží základní REPO sazbu.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení