Výprodej státních nemovitostí, ano nebo ne?
13. 11. 2023

Výprodej státních nemovitostí, ano nebo ne?

Proč výprodej státních nemovitostí?

Stát je jedním z největších vlastníků nemovitostí v České republice. Tyto nemovitosti jsou často zanedbány a nevyužívány, což je škoda. Prodej těchto nemovitostí by mohl přinést mnoho výhod, jak pro stát, tak pro nové majitele. Stát by získal finanční prostředky a nemovitosti by se dostaly do rukou lidí, kteří by je chtěli využívat a starat se o ně.

Možné nevýhody výprodeje

Na druhou stranu, výprodej státních nemovitostí může mít i své nevýhody. Stát by mohl přijít o kontrolu nad těmito nemovitostmi a mohlo by dojít k jejich spekulativnímu využití. Také by mohlo dojít k prodeji nemovitostí, které mají historický nebo kulturní význam, což by byla velká škoda.

Můj názor na výprodej státních nemovitostí

Podle mého názoru by měl být výprodej státních nemovitostí dobře promyšlený a regulovaný. Nemělo by dojít k prodeji nemovitostí, které mají historický nebo kulturní význam. Také by mělo být zajištěno, že noví majitelé budou nemovitosti využívat a starat se o ně. Pokud by byly tyto podmínky splněny, věřím, že výprodej státních nemovitostí by mohl být prospěšný.

A zda prodat právě v této době - pokud budou splněny výše uvedené podmínky, pak tomu nic nebrání. Je třeba vzít v úvahu i fakt, že provoz každý měsíc něco stojí a samotný prodej bude také nějakou dobu trvat, takže čekat na nějaké lepší období se nevyplatí. Musí být ale splněny podmínky pro zajištění úspěšného prodeje - tzn. používat nástroje, které používá každý profesionální makléř např: kvalitní fotografie, zajištění inzerce na správných prodejních kanálech apod. I stát by se měl chovat profesionálně.

Více informací k tomuto tématu lze zhlédnout v přiloženém videu.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Tomáš Kučera
Autor: Tomáš Kučera

Mediálně nejznámější makléř s 20letou praxí. Nejen televizní vystoupení najdete tady.

"Jsem podnikatel, který pracuje proto, že ho to baví. Ne pro to, že musí."

Tomáš žije se svou ženou, dcerou Amálkou a synem Tomáškem nedaleko Prahy v domě, který mu navrhl jeho oblíbený architekt.

Svou práci si doslova užívá, což na něm poznáte od první minuty setkání. Dovolí si ve svém volném čase i takovou perličku, že je v hlavním vysílacím programu moderátorem rádia Frekvence 1.

Profesně:

Tomáš Kučera založil svou první realitní kancelář v roce 1999. Ve chvíli, kdy se stala úspěšným držitelem nadnárodní franšízové licence, svůj podíl prodal. Po té založil již nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ.

Dnes pracuje jako samostatný realitní makléř se svým týmem specializovaných odborníků od profi prezentace až po nemovitostní marketing. 

Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je v oboru nejvyhledávanějším lektorem a po celou dobu také certifikovaným makléřem, a zná tedy dobře obor ze své praxe. Přednáší na konferencích a seminářích, vede kurzy, poskytuje osobní konzultace...
Je autorem šesti knih, tři jsou již bestseller. 

Tomáš Kučera a média:

Pro svou profesionalitu a odbornost je také velmi často oslovován médii. Je dnes mediálně nejznámějším realitním expertem. I proto zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti.

Chytrý makléř: 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a profesní televize CHYTRÝ MAKLÉŘ TV vzdělává samostatné makléře, menší i větší realitní kanceláře i národní a nadnárodní sítě. Institut je založen na praxi a dlouholetých zkušenostech nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Je nezávislý a není podřízen žádné realitní společnosti či sdružení. Institut je zaměřen na vzdělávání makléřů a manažerů s cílem dosáhnout vyšší kvality a lepších výsledků. A to se daří, viz reference na www.chytrymakler.cz 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ, to je:

profesní televize pro makléře
on-line vzdělávání
video kurzy
živé kurzy
eBooky
knihy
blog 
a mnohem víc.

Povinné údaje: 
Jméno: Tomáš Kučera
Místo podnikání: Dr. E. Beneše 1181, 277 11 Neratovice
Kancelář: Business Centrum Praha Čakovice, Kostelecká 879/59
IČO: 611 22 050, DIČ: **0307****
Datová schránka: 86uxh5q
Vznik živnostenského oprávnění: 8.12.1994
Vznik vázané živnosti realitní zprostředkování: 22.04.2020
Živnost přidělil: Městský úřad Neratovice

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení