Jaké znalosti potřebujete pro úspěch?
01. 03. 2019

Jaké znalosti potřebujete pro úspěch?

Znalosti se dají rozdělit na dvě skupiny. Obecné a specializované. Pokud chcete být úspěšní, víc než ty obecné vám pomohou ty specializované.

Henry Ford jednou stanul před soudem, protože se s jedním vydavatelem přel o to, zda je či není omezený pacifista. Noviny totiž tvrdili, že je nevzdělanec. U soudu mu pak pokládali různé otázky, aby se dokázalo, zda majitel automobilky má či nemá všeobecný přehled.

Na spoustu otázek skutečně nedokázal odpovědět. Ale pak pronesl toto: „Kdybych potřeboval znát odpovědi na vaše otázky, zmáčknu některé ze svých tlačítek na mém stole a přijde člověk, který mi na takovou otázku odpoví. Nebudu si zanášet mozek obecnými znalostmi, když mám okolo sebe lidi, kteří mi jakékoliv potřebné znalosti předají.“  Co ale Henry Ford znal a věděl velmi dobře, jsou specializované znalosti kolem aut. A co nevěděl, na to měl lidi. A proto v téhle oblasti uspěl.

Všimněte si znalostí lidí v televizních kvízových soutěžích. Co všechno dokázali se svým obrovským všeobecným přehledem. Jsou to vesměs průměrní lidé s průměrnými výsledky.  Za tím stolkem ještě nikdy nestál velmi úspěšný podnikatel.

Obecné znalosti jsou tedy fajn, ale nejsou zárukou úspěchu.

 

Jste realitní makléř? Víte, co je akce Alžběta?

Jedinečná VIP akce, která vám změní makléřský život.

 

Více na www.chytrymakler.cz/Alzbeta

Tomáš Kučera
Autor: Tomáš Kučera

"Jsem podnikatel, který pracuje proto, že ho to baví. Ne pro to, že musí."

Žije se svou ženou, dcerou Amálkou a synem Tomáškem nedaleko Prahy v domě, který mu navrhl jeho oblíbený architekt.

Svou práci si doslova užívá, což na něm poznáte od první minuty setkání. Dovolí si ve svém volném čase i takovou perličku, že je v hlavním vysílacím programu moderátorem rádia Frekvence 1.

Profesně:

Tomáš Kučera založil svou první realitní kancelář v roce 1999. Ve chvíli, kdy se stala úspěšným držitelem nadnárodní franšízové licence, svůj podíl prodal. Po té založil dnes již nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ.

Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je v oboru nejvyhledávanějším lektorem a po celou dobu také certifikovaným makléřem, a zná tedy dobře obor ze své praxe. Přednáší na konferencích a seminářích, vede kurzy, poskytuje osobní konzultace...
Je autorem pěti knih, dvě jsou již bestseller. 

Tomáš Kučera a média:

Pro svou profesionalitu a odbornost je také velmi často oslovován médii. Je dnes mediálně nejznámějším realitním expertem. I proto zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti.

Chytrý makléř: 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a profesní televize CHYTRÝ MAKLÉŘ TV vzdělává samostatné makléře, menší i větší realitní kanceláře i národní a nadnárodní sítě. Institut je založen na praxi a dlouholetých zkušenostech nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Je nezávislý a není podřízen žádné realitní společnosti či sdružení. Institut je zaměřen na vzdělávání makléřů a manažerů s cílem dosáhnout vyšší kvality a lepších výsledků. A to se daří, viz reference na www.chytrymakler.cz 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ, to je:

profesní televize pro makléře
on-line vzdělávání
video kurzy
živé kurzy
eBooky
knihy
blog 
a mnohem víc.