Metr od zlata
30. 01. 2019

Metr od zlata

Co tím myslíme? Velmi často lidé selžou jen kousek od svého cíle. Přitom mnohdy stačí jen ten malý kousek a získáte to, co jste tolik chtěli.

Uveďme si to na příběhu zlatokopa jménem R. U. Darby. Jako mnoho jiných přijel v touze po zbohatnutí do Colorada, vytyčil si území a začal kopat. Po týdnech dřiny skutečně narazil na zlatou žílu. Místo zakryl, vrátil se domů a s pomocí své rodiny a sousedů koupil stroje na těžbu zlata. Vytěžil a vydělal dost peněz. Narazil totiž na jeden z nejbohatších dolů v Coloradu. Jenže po čase se mu zlatá žíla ztratila. Těžbu vzdal, stroje prodal vetešníkovi a vrátil se domů.

Vetešník se obrátil na báňského inženýra, který zjistil, že původní majitel strojů se spletl v tzv. zlomových liniích. Podle jeho výpočtů byla zlatá žíla jen jeden metr od místa, kde Darby přestal kopat. Vetešník vydělal miliony dolarů. Proč? Protože byl dost chytrý, aby se poradil s odborníkem předtím, než to vzdal.

Darby se posléze stal pojišťovacím agentem a velmi zbohatl. Jako jeden z mála si vydělával milion dolarů každý rok. Zkrátka si řekl: „Vzdal jsem to metr od zlata, ale nikdy už se nevzdám, i když lidé budou moje pojištění odmítat.“

Poučení je jasné. Chyťte štěstí za pačesy, pevně ho držte a nikdy se nevzdávejte.

Více na www.navodnauspech.cz

Tomáš Kučera
Autor: Tomáš Kučera

"Jsem podnikatel, který pracuje proto, že ho to baví. Ne pro to, že musí."

Žije se svou ženou, dcerou Amálkou a synem Tomáškem nedaleko Prahy v domě, který mu navrhl jeho oblíbený architekt.

Svou práci si doslova užívá, což na něm poznáte od první minuty setkání. Dovolí si ve svém volném čase i takovou perličku, že je v hlavním vysílacím programu moderátorem rádia Frekvence 1.

Profesně:

Tomáš Kučera založil svou první realitní kancelář v roce 1999. Ve chvíli, kdy se stala úspěšným držitelem nadnárodní franšízové licence, svůj podíl prodal. Po té založil dnes již nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ.

Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je v oboru nejvyhledávanějším lektorem a po celou dobu také certifikovaným makléřem, a zná tedy dobře obor ze své praxe. Přednáší na konferencích a seminářích, vede kurzy, poskytuje osobní konzultace...
Je autorem pěti knih, dvě jsou již bestseller. 

Tomáš Kučera a média:

Pro svou profesionalitu a odbornost je také velmi často oslovován médii. Je dnes mediálně nejznámějším realitním expertem. I proto zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti.

Chytrý makléř: 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a profesní televize CHYTRÝ MAKLÉŘ TV vzdělává samostatné makléře, menší i větší realitní kanceláře i národní a nadnárodní sítě. Institut je založen na praxi a dlouholetých zkušenostech nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Je nezávislý a není podřízen žádné realitní společnosti či sdružení. Institut je zaměřen na vzdělávání makléřů a manažerů s cílem dosáhnout vyšší kvality a lepších výsledků. A to se daří, viz reference na www.chytrymakler.cz 

Institut CHYTRÝ MAKLÉŘ, to je:

profesní televize pro makléře
on-line vzdělávání
video kurzy
živé kurzy
eBooky
knihy
blog 
a mnohem víc.